postheadericon Wentylatory sufitowe z oświetleniem

W swoim domu można zamontować jakieś naprawdę ciekawe lampy, korzystając na przykład z żyrandoli z żarówkami LED czy żyrandoli z wiatrakiem. Ta druga opcja to jednocześnie lampa i wentylator sufitowy.

Wentylatory sufitowe z oświetleniem montuje się, jak sama nazwa wskazuje, do sufitu. Takie urządzenie być na jedną lub kilka żarówek. Wiatrak ma najczęściej pięć łopatek i trzy prędkości. Powoduje on ruch powietrza, który jest odczuwany w znacznie przyjemniejszy sposób niż w przypadku wiatraków stojących. Wentylator może być sterowany za pomocą łańcuszków lub za pomocą naściennego regulatora. Tego typu żyrandole-wiatraki mają wiele zalet. Przede wszystkim istnieje duży wybór rozmaitych modeli. W związku z tym można dopasować taki wentylator sufitowy z oświetleniem do stylu pomieszczenia, w którym ma być umieszczony. Na pewno można bez większego problemu znaleźć żyrandol odpowiedni do salonu czy jadalni. Poza tym można też wybrać model z jednym lub kilkoma punktami świetlnymi. Wentylatory pracują zupełnie bezgłośnie, to kolejny plus. Nie pobierają też zbyt dużo prądu. Łopatki mogą mieć różny wygląd i kolory. Żyrandole z wiatrakami można montować w pomieszczeniach o rozmaitym metrażu i wysokości. Poza tym da się je zainstalować na skosach. Jest to o tyle ważne, że skosy często występują na poddaszach, gdzie latem bywa naprawdę gorąco.

Oczywiście wentylatory sufitowe z oświetleniem mają też pewne wady. Nie można chociażby regulować obrotów wiatraka w płynny sposób. Kolejna sprawa to niska moc żarówek, które należy stosować do takich żyrandoli. Dla niektórych minusem może być także to, że taki żyrandol z wiatrakiem trzeba zamontować na stałe. Z drugiej jednak strony jeśli już wybiera się takie urządzenie, to nie bez powodu. Czyli że będzie ono potrzebne i dość często używane. Z pewnością warto zastanowić się chwilę dłużej wybierając taki żyrandol nad jego wyglądem. Można znaleźć naprawdę bardzo oryginalny i ładny model, który doskonale będzie się komponował z wystrojem całego pokoju. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawe urządzenie, które na dodatek może ułatwić życie w upalne dni.